O nas

Krzysztof Konik

Krzysztof Konik

mgr Fizjoterapii, Mistrz Naturopata, Certified Assistant of FRSc

Poznaj mnie lepiej
Michal Mucha

Michał Mucha

mgr Fizjoterapii, Mistrz Naturopata, Terapeuta Manualny

Poznaj mnie lepiej

Fizjoterapeuci z Poznania

Jesteśmy doświadczonymi specjalistami w dziedzinie fizjoterapii i terapii manualnej. Naszą pasją jest niesienie pomocy innym i nieustające szukanie odpowiednio dobranych dla naszych Pacjentów metod. Zapewniamy profesjonalizm i indywidualne podejście. Skupiamy się na przyczynach problemów a nie tylko na ich skutkach.

Możesz liczyć na rzetelną diagnozę, porady i terapię opartą na nowoczesnych i sprawdzonych metodach.

Kim jest fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta jest specjalistą zajmujący się pacjentami, którym potrzebna jest pomoc w przywróceniu pierwotnej sprawności ruchowej. Jest w stanie nie tylko wyleczyć problemy natury fizycznej (np. kontuzje, bóle mięśni), ale również zapobiec rozwojowi różnych chorób, np. zaburzenia neuromięśniowe, oddechowe lub sercowo-naczyniowe. Fizjoterapeuta – w porównaniu z masażystą – musi być osobą o wykształceniu medycznym. Po ukończeniu trzyletnich studiów licencjackich i dwuletnich studiów magisterskich oraz odbyciu licznych praktyk posiada wiedzę z dziedziny fizykoterapii, kinezyterapii, odnowy biologicznej, anatomii ludzkiego ciała i wielu innych.

Dlaczego fizjoterapeuta jest tak ważny?

Obecnie zawód fizjoterapeuty jest jednym z najbardziej pożądanych. Są potrzebni zarówno w szpitalach, jak i w sanatoriach, klinikach, przychodniach czy siłowniach i salonach fitness! Fizjoterapeuta ma za zadanie przywrócić sprawność ruchową pacjenta, tym samym niwelując jego dolegliwości bólowe. Co więcej, wraz z poprawą kondycji ruchowej, poprawia się również jego stan psychiczny, a to bardzo pomaga w całościowej rehabilitacji. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które przeżyły amputację kończyn i muszą nauczyć się żyć z protezą – nie tylko w kwestii codziennego funkcjonowania, ale także w przypadku przekwalifikowania zawodowego.

Umów się na wizytę!

Chcę się zapisać