Michał Mucha

Witaj! Cieszę się, że tu jesteś bo dzięki temu, będę mógł Ci pomóc! 

Mam na imię Michał i jestem Dyplomowanym Fizjoterapeutą, Mistrzem Naturopatii oraz Terapeutą Manualnym. Moje wieloletnie doświadczenie i pasja sprawiają, że Twoje samopoczucie i zdrowie są dla mnie najważniejsze.

Stawiam na holistyczne podejście, co oznacza, że patrzę na Ciebie jako całość, a nie tylko na pojedyncze dolegliwości. Każdy plan terapii jest dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań, co pozwala osiągać najlepsze rezultaty. Nieustannie się rozwijam, uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach. Dzięki temu mogę oferować Ci najnowsze i najbardziej skuteczne metody leczenia, łącząc nowoczesne technologie z tradycyjnymi, sprawdzonymi technikami. Moje zaangażowanie w ciągły rozwój zawodowy przekłada się na jakość pomocy, jaką Ci mogę zaoferować.

W mojej pracy ogromną rolę odgrywa empatia i zrozumienie. Każdego dnia staram się słuchać, obserwować i reagować na Twoje indywidualne potrzeby. Moim celem jest nie tylko leczenie fizycznych dolegliwości, ale także wspieranie Cię w dążeniu do ogólnego dobrostanu i zdrowego stylu życia. Chcę, aby nasza współpraca opierała się na wzajemnym zaufaniu i szacunku.

Moje wykształcenie jest fundamentem mojej praktyki. Ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, gdzie zdobyłem solidne podstawy wiedzy medycznej. Dodatkowo, studiowałem na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu, co pozwoliło mi na rozwinięcie umiejętności niezbędnych do holistycznego podejścia do zdrowia. Kilka lat spędziłem w Wiedniu, pracując w tamtejszych ośrodkach zdrowia, co umożliwiło mi zdobycie międzynarodowego doświadczenia i praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.

Jeśli potrzebujesz wsparcia na swojej drodze do zdrowia, jestem tutaj, aby Ci pomóc. Wspólnie możemy pracować nad poprawą Twojego samopoczucia i osiągnąć zamierzone cele zdrowotne.
Do zobaczenia!

Pracuję takimi metodami jak:

Medycyna Manualna wg FRSc

Dział medycyny zajmujący się leczeniem czynnościowych zaburzeń narządów wewnętrznych, oraz narządu ruchu. Ten rodzaj leczenia wyróżnia indywidualne, oraz holistyczne podejście do Pacjenta. W skład Medycyny Manualnej Radosława Składowskiego wchodzą:

 • Mobilizacja i manipulacje kręgosłupa oraz stawów obwodowych, manualna praca na tkanka miękkich tj. ścięgnach więzadłach, oraz powięzi
 • Pinopresura praca z wykorzystaniem mosiądzowych narzędzi do stymulacji powięzi i skóry
 • igłoterapia wykorzystanie igły do akupunktury w celu rozluźnienia tkanek miękkich

Igłoterapia wg FRSc

Zabieg polegający na stymulacji cienką igłą napiętych mięśni, więzadeł lub blizn. Celem zabiegu jest rozluźnienie i „dokrwienie” tkanek. Zabieg jest bezbolesny a efekty są bardzo szybkie.

Chiropraktyka

To dziedzina fizjoterapii zajmująca się leczeniem zaburzeń czynnościowych narządu ruchu. Polega na przywróceniu prawidłowej ruchomości stawów obwodowych i kręgosłupa poprzez manipulację i mobilizację co skutkuje natychmiastowym zniesieniem dolegliwości bólowych.

Terapia Manualna w ujęciu dra Aleksandra Bieleckiego

W skład terapii wchodzi między innymi:

 • Klucz Geodynamiczny Bieleckiego: szereg mobilizacji i manipulacji mających na celu odwrócenia nierównowagi ciała ludzkiego pojawiającej się na wskutek wystąpienia tzw. „Powszechnego Wzorca Lokomocyjnego”
 • Dobór indywidualnych wkładek ortopedycznych

Akupunktura Master Tung

Wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Odznacza się wysoką skutecznością, będąc źródłem rozwiązań dla licznych zespołów klinicznych.

Pinoterapia

To metoda oparta na stymulacji punktów odruchowych na ciele Pacjenta. Jest częścią bardziej rozbudowanej Medycyny Manualnej w Koncepcji Pięciu Regulatorów (FRSc).

Terapia Wisceralna

Komplementarna Terapia Trzewi

FDM (Fascial Distortion Model)

Nowoczesna forma diagnozy oraz terapii dolegliwości bólowych. W pracy zajmuje się również dysfunkcjami narządu ruchu. Opiera się na słowach oraz gestykulacji, których używają pacjenci w trakcie opisywania swoich dolegliwości.

Terapia Punktów Spustowych

Polega na rozluźnieniu mięśnia poprzez ucisk w punkcie spustowym. Punkty spustowe tworzą się poprzez przeciążenia mięśni. Są to patologicznie zmienione miejsca na włóknie mięśniowym, które nie podlegają normalnemu funkcjonowaniu mięśnia. Poprzez ucisk powoduje się przywrócenie prawidłowej pracy tegoż punktu, przez co cały mięsień wraca do normalnego stanu. Efekt jest natychmiastowy.

Terapia nerwowo - mięśniowa

Metoda polegająca na wykonywaniu szeregu testów kinezjologicznych w celu znalezienia przyczyny bólu. Metoda ta jest bezbolesna i w szybki oraz prosty sposób umożliwia prace z problematycznym miejscem.

Masaż Tkanek Głębokich

Terapia polega na rozciąganiu powięzi. Poprzez ucisk i przesunięcie powięzi można spowodować rozluźnienie i rozciągnięcie tkanek znajdujących się pod powięzią, czyli mięśni i więzadeł.

Uzyskane certyfikaty

 • Terapia Manualna i Igłoterapii
 • Pinopresura
 • Chiropraktyka w zaburzeniach kręgosłupa.
 • Zastosowania technik zwarć w ciężkich dolegliwościach narządu ruchu
 • Medycyna Manualna w koncepcji 5 regulatorów (FRSc)
 • Terapii Manualnej w ujęciu dr. Aleksandra Bieleckiego
 • Terapia Wisceralna z elementami odruchów trzewnych
 • Hirudoterapia i jej aspekty terapeutyczne
 • Terapia Nerwowo-Mięsniowa
 • Masaż Tkanek Głębokich
 • Fascial Distortion Model (FDM)
 • Stawiania Chińskich Baniek Ogniowych
 • Podstawy Anatomii Palpacyjnej
 • Diagnostyka różnicowa bólów głowy
 • Manualna leczenie zaburzeń psychosomatycznych

Umów się na wizytę!

Chcę się zapisać