Pinoterapia

Pinoterapia to jedna z metod wykorzystywanych w leczeniu dolegliwości bólowych, schorzeń ortopedycznych i neurologicznych, łagodzeniu skutków urazów oraz wspomaganiu leczenia blizn.

Jest coraz bardziej popularną metodą pracy. Pinoterapia to metoda oparta na stymulacji punktów odruchowych na ciele Pacjenta bazując na funkcji receptywnej skóry. Jest częścią bardziej rozbudowanej medycyny manualnej w koncepcji pięciu regulatorów (FRSc). Jej Twórcą jest polski lekarz Radosław Składowski. Poprzez stymulacje odpowiednich obszarów, powodują pobudzenie wybranych ośrodków nerwowych. To połączenie wschodniej akupresury i akupunktury wraz z zachodnią refleksoterapią. Dodatkowo zawiera techniki zaczerpnięte z terapii manualnej lub igłoterapii.

Bazując na ogromnym doświadczenia, Autor podzielił typ budowy pacjentów oraz sposób opisywanie przez nich objawów na 5 układów regulacyjnych. Ta typologia to podstawowy sposób diagnostyki a później pracy z Pacjentem.

W metodzie tej stosuje się specjalnie przygotowane mosiężne lub stalowe narzędzia – piny i katy. Piny posiadają dwie końcówki – płaski i spiczaste a katy przypominają tępo zakończone noże. Przy pomocy ww. narzędzie stymuluje się punkty lub strefy ciała, bez przebijania ciągłości skóry. W pracy wykorzystuje się od 1 do nawet 10 pinów. Metoda pracy danym narzędziem zależna jest od problemów – bólowych lub funkcjonalnych – opisywanych przez Pacjenta.

Umów się na wizytę!

Chcę się zapisać