Skip to main content

Wiele osób cierpi z powodu bólu kręgosłupa, ale to ignoruje. Nieleczone bóle kręgosłupa mogą jednak przeistoczyć się w choroby, które znacznie trudniej później leczyć. Zadbaj o swoje zdrowie i sprawdź, jak powinno wyglądać leczenie kręgosłupa. Zapoznaj się z najlepszymi technikami, które pozwolą ci się uporać z bólem!

Leczenie kręgosłupa – terapia manualna

Jeszcze kilkanaście lat temu terapia manualna była sposobem na leczenie kręgosłupa wykorzystywaną przez znachorów. Teraz jest to jedna z najlepszych, ciesząca się uznaniem wielu medyków z całego świata, metod rehabilitacji. Jest to metoda leczenia dolegliwości kręgosłupa zmniejszająca bóle stawów, mięśni i  głowy. Terapia manualna wspomaga również w zmniejszeniu napięcia wynikającego ze stresu i przemęczenia. Jest to sposób, który przypomina japoński masaż, który odnajduje bolesne  zablokowane miejsca. Jest to technika wykorzystywana przez fizjoterapeutów, a wspomaga ona leczenie narządów wchodzących w układ ruchu, a w szczególności kręgosłupa i stawów.

W trakcie terapii manualnej specjalista poprzez masaż dociera do obolałych i chorych miejsc. To sprawia, że układ ruchu powraca do stałego i prawidłowego funkcjonowania, a zaburzenia ruchu w zablokowanych miejscach znikają. Jest to jedna z najlepszych metod leczenia kręgosłupa, która wspomaga zwalczanie bólu oraz wielu chorób układu ruchu.

Leczenie kręgosłupa – operacje

Kilka lat temu nie każdy lekarz był na tyle odważny, by podjąć się przeprowadzenia operacji na kręgosłupie. Obecnie medycyna staje się coraz bardziej rozwinięta, a technologia pozwala nam na coraz więcej. Przeprowadzenie zabiegu na kręgosłupie nadal wiąże się z ogromnym ryzykiem, ale w dzisiejszych czasach mamy znacznie większe szanse na zakończenie tak skomplikowanej operacji sukcesem niż kilkanaście lat temu. Jak już wspomnieliśmy, coraz więcej osób cierpi z powodu bólu kręgosłupa, a tylko niewielka część z tych osób decyduje się na zgłoszenie się do specjalisty po pomoc. Jeśli nie zareagujemy na wczesne objawy chorób układu ruchu, to może być już za późno.

Umów się na wizytę!

Chcę się zapisać