Kamil Łódzki

Dyplomowany Fizjoterapeuta, Czeladnik w zawodzie Naturopata.

Ukończone szkolenia:

Medycyna Manualna wg FRSc

Dział medycyny zajmujący się leczeniem czynnościowych zaburzeń narządów wewnętrznych, oraz narządu ruchu. Ten rodzaj leczenia wyróżnia indywidualne, oraz holistyczne podejście do Pacjenta. W skład Medycyny Manualnej Radosława Składowskiego wchodzą:

  • Mobilizacja i manipulacje kręgosłupa oraz stawów obwodowych, manualna praca na tkanka miękkich tj. ścięgnach więzadłach, oraz powięzi
  • Pinopresura praca z wykorzystaniem mosiądzowych narzędzi do stymulacji powięzi i skóry
  • igłoterapia wykorzystanie igły do akupunktury w celu rozluźnienia tkanek miękkich

Terapia Manualna w ujęciu dra Aleksandra Bieleckiego

W skład terapii wchodzi między innymi:

  • Klucz Geodynamiczny Bieleckiego: szereg mobilizacji i manipulacji mających na celu odwrócenia nierównowagi ciała ludzkiego pojawiającej się na wskutek wystąpienia tzw. „Powszechnego Wzorca Lokomocyjnego”
  • Dobór indywidualnych wkładek ortopedycznych

Pinoterapia

To metoda oparta na stymulacji punktów odruchowych na ciele Pacjenta. Jest częścią bardziej rozbudowanej Medycyny Manualnej w Koncepcji Pięciu Regulatorów (FRSc).

Hirudoterapia medyczna z elementami FRSc

  • Zabieg polegający na przystawieniu pijawki lekarskiej, w odpowiednie punkty na ciele człowieka, wywołujące oczekiwany efekt leczniczy.

Masaż Tkanek Głębokich

Terapia polega na rozciąganiu powięzi. Poprzez ucisk i przesunięcie powięzi można spowodować rozluźnienie i rozciągnięcie tkanek znajdujących się pod powięzią, czyli mięśni i więzadeł.

Umów się na wizytę!

Chcę się zapisać